Modelet e mbylljes së kopshtit

Günümüzde çokça uygulanan ve oldukça estetik bahçe kapatma modelleri bulunmaktadır. İstek ve ihtiyacınıza uygun olarak seçeceğiniz bahçe kapatma modelleri hem yeni birer alan hem de lüks yapılar haline gelen mekanlar olmaktadır.

Özellikle de çeşitli işletmeler bahçe kapatma modelleri tercih ederek müşterilerine farklı, hoş ve dikkat çekici konseptler sunmakta, bu durumda bahçe kapatma modelleri maddi kazanç ve dikkat çekiciliğini arttırıcı özelliği bulunmaktadır.

Bunların yanı sıra müstakil evlere uygulanan kapatma modellerinde ise yeni hobi alanları, seracılık ve kış bahçesi gibi çok yönlü ve farklı alanlar yaratılmasına yardımcı olmaktadır. Bahçe kapatma modelleri ister müstakil evlere ister çeşitli işletmeler için uygulansın, ısınma masrafları ve uygulandığı taşınmaz üzerinde ciddi maddi getiri kazançları olmaktadır. Bahçe kapatma modelleri:

  • Cam kapatma modelleri: oluşturacağınız bahçe içerisine cam kapatma modeli tercih ederek oldukça aydınlık ve doğayla iç içe bir alan oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız bu yeni alan bitki, evcil hayvanlarınız, sizler için oldukça kullanışlı ve ferah alanlar olacaktır.
  • Ahşap kapatma modelleri: bahçe alanınızda ahşap ve doğanın muhteşem uyumunu görmek isteyenlerdensiniz ahşap kapatma modelleri tam size göre olabilir. Bahçe içerisinde oldukça modern ve uzun ömürlü kullanım imkânı sunan bu yapılar, oluşturacağınız yeni alanlar için de oldukça kullanışlı olabilir.
  • Alüminyum kapatma modelleri: alüminyum kapatma modelleri, sağlamlık ve dayanıklılıklarıyla ön planda olan kapatma modelleri arasında yer almaktadır. Çürüme, güneş ışınları, kar ve dolu yağışı gibi olumsuz iklim koşullarına karşı oldukça dirençli ve uzun ömürlü malzemedir.
  • Motorlu pergolalar: oldukça kullanışlı ve kullanımı da bir o kadar basit olan motorlu pergolalar, bulunduğu alan üzerinde pek çok ihtiyaca yönelik oldukça etkin birer elektronik sistem olması nedeniyle, diğer kapatma yöntemlerine nazaran kolay kullanım ve farklı ihtiyaçlara cevap verebilen yapılardır. İster yarım açıklık isterseniz de tüm açıklık ile kullanabilir, bazen de ızgaraları aşağı veya yukarı yönde hareket ettirebilirsiniz.
LEXO:   Çmimet e blindave të dritareve

Pyetjet e bëra më shpesh

Teras Neyle Kapatılır?

Teraslarını yeni ve etkin alanlar haline getirmek isteyen pek çok kişinin sıklıkla sorduğu sorular arasında teras neyle kapatılır? sorusu yer almaktadır. Bu sorunun kişinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda pek çok cevabı bulunabilir.

Hemen hemen pek çok tarzda istek ve ihtiyaca yönelik teras kapatma modelleri bulunmaktadır. Çeşitle yapı ve modeldeki pergolalar, veranda ve cam yapılar burada oldukça işinize yarayacak lüks yapılar arasında yer almaktadır.

 Teres kapatma modeli öncesinde dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar ise; uzun ömürlü ve kaliteli malzemelerden yapılmış modelleri tercih etmeniz yönünde olacaktır.

Müstakil Evde Balkon Kapatmak Yasal Mı?

Müstakil evde balkon kapatmak yasal mı? Sorusunun net bir cevabı bulunmamaktadır. Yaygın bilinen haliyle, bina ya da site içerisinde yer alan evinizin balkon ya da terasında kapatma yaptırmak isteminiz halinde önceden izin ve ruhsat almanız gerekmektedir.

IMG 20220721 WA0006
IMG 20220721 WA0006
IMG 20220721 WA0006

Teras Kapatma Kaç TL?

Günümüzde teras kapatma fiyatları ortalama olarak m2 başına 4.500 – 6.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Unutulmamalıdır ki ortalama olarak verilen bu fiyat pek çok faktöre bağlı olarak artış ya da azalış gösterebilmektedir.

Ndani:

Më shumë postime

Çmimet e gomuarit të ballkonit

Çmimet e gomuarit të ballkonit

Çmimet e gomuara të ballkonit ndryshojnë në varësi të shumë faktorëve. Megjithatë, Artminium ofron gjithmonë shërbime me çmimet më të volitshme për klientët e saj, duke u siguruar që ata të kenë një sistem pëlhure të përsosur të ballkonit pa u lodhur xhepat. Para së gjithash, madhësia e ballkonit ndikon në koston e pëlhurës së gomuar. Çmimet mund të rriten pasi do të kërkohen më shumë materiale për ballkone më të mëdha. Pëlhurat e gomuara zakonisht bëhen prej PVC, poliestër, akrilik ose alumini.

Ballkon kanavacë që mbulon çmimet

Ballkon kanavacë që mbulon çmimet

Ballkonet janë një pjesë e rëndësishme e shtëpive tona, por kushtet e motit mund të ndikojnë negativisht në kënaqësinë e ballkonit, veçanërisht në muajt e ftohtë të dimrit dhe ditët me shi. Për situata të tilla, sistemet e mbulimit të ballkonit me pëlhurë me pëlhurë janë shumë të dobishme. Ndërsa mbulesa e ballkonit me pëlhurë mbron ballkonin tuaj nga faktorët e jashtëm, ajo gjithashtu krijon hapësirë shtesë të jetesës. Është një sistem që mbron ballkonin tuaj nga kushtet e motit dhe ofron një hapësirë ekstra të jetesës.

Kanavacë e Kopshtit Dimëror

Kanavacë e Kopshtit Dimëror

Pëlhura e gomuar e kopshtit dimëror është një material ndërtimi i veçantë që përdoret për të siguruar mbrojtje kundër kushteve të motit të ftohtë. Përdoret gjerësisht veçanërisht në kopshtet dimërore për të rregulluar temperaturën, për të bllokuar erën dhe reshjet, për të mbrojtur bimët ose për të mbështetur aktivitetet në natyrë. Kur vjen dimri, shumë njerëz heqin dorë nga përdorimi i kopshteve ose hapësirave të tyre të jashtme. Ftohtë, erë dhe shi, kthjellët

Dekorimi i Kopshtit Dimëror

Dekorimi i Kopshtit Dimëror

Dekorimi i kopshtit dimëror është një mënyrë e shkëlqyer për ta bërë shtëpinë tuaj një vend të ngrohtë dhe tërheqës ku mund të shijoni bukurinë e natyrës edhe në muajt e ftohtë të dimrit. Kopshti dimëror, të cilin mund ta përdorni si brenda ashtu edhe jashtë, mund të jetë një hapësirë plot ngjyra të ngrohta, detaje relaksuese dhe elemente natyrale. Disa elementë dhe ide të rëndësishme që duhet të keni parasysh kur dekoroni një kopsht dimëror

Na dërgoni një mesazh

sqShqip