Tavan fiks alumini

PËRVOJENI PAQISJEN E JASHTËM NË KOFORTIN E BRENDSHME.

Modelet tona fikse të tavanit prej alumini

Tavan fiks alumini

Tavan fiks alumini; Është aplikimi i mbulimit të tarracave dhe hapësirave të hapura me materiale alumini, të galvanizuar ose panel sanduiç pas formimit të një strukture skeletore duke përdorur trup konstruksioni çeliku ose shtylla trupi alumini. Seksionet vertikale (fasadat e përparme dhe anësore) janë xhami të palosshme, xham gijotinë ose rrëshqitës Është plotësisht i mbyllur duke përdorur sistemet.

Seksioni i tavanit të jashtëm Në mënyrë opsionale, mund të aplikohen sisteme arkitekturore të lëvizshme me motor dhe është e mundur të përdoret si një tavan i tërheqshëm.

Në këtë mënyrë tarracat nuk janë më një hapësirë e kotë dhe shndërrohen në hapësira banimi. Gjithashtu, banesat me tarraca përgjithësisht kanë probleme me ngrohjen dhe hidroizolimin dhe i ftohti që vjen nga jashtë ndikon drejtpërdrejt në mjedis. Për këtë arsye, vlera e temperaturës në mjedis zvogëlohet. Ju lejon të jeni në një mjedis më të ngrohtë dhe më të gjerë në dimër dhe vjeshtë.

Tavan fiks alumini
Informacion teknik

 • Kafene
 • Restorant
 • Hotel
 • Kopsht dimëror
 • vendbanimi në dysheme kopshti
 • Pishine
 • Tarracë
 • termoizolimi
 • izolimin e zërit
 • mbrojtje nga dielli
 • mbrojtje nga era
 • peizazh i pandërprerë
 • Ventilimi
 • Liri dhe rehati
 
 • Rezistent ndaj erërave të forta dhe kushteve të këqija të motit
  %100 sızdırmazlık sağlayan fitil sistemi.
 • Opsionet e dëshiruara të ngjyrave me bojë elektrostatike pluhur
 • Elemente ndërtimi estetike, komode dhe moderne
  Të gjitha vidhat e lidhjes, bulonat dhe kunjat e përdorura në sistem janë inox.
 • Produkte dhe sherbime te garantuara.

Llojet e aplikimit me sistem fiks të tavanit prej alumini

Sistemet e aplikuara të tavanit të çatisë

 • Sistemi fiks i tavanit prej alumini
 • Sistemi fiks i tavanit prej xhami prej alumini
 • Sistemi fiks i tavanit polikarbonat
 • Sistemi fiks i tavanit me panel sanduiç alumini
 • Sistemi i tavanit të panelit sanduiç alumini të anulueshëm të lëvizshëm
 • Sistem tavani polikarbonat i lëvizshëm i tërheqshëm
 • Sistem i lëvizshëm i tavanit me hapje/mbyllje prej xhami
 • Sistem fiks pergole
 • Sistem pergole te levizshme
 • Sistem panelesh alumini të anulueshëm për çati rrotulluese
 • Sistem panelesh alumini të tërheqshëm bioklimatik
 • Sistemi i perdes me zinxhir

Sistemet e integruara të përdorura së bashku

 • Sistemi rrëshqitës (rrëshqitës me xham të dyfishtë, rrëshqitës pa xham të dyfishtë)
 • Sistemi vertikal automatik i xhamit gijotinë
 • Sistemi Hebeschiebe
 • Sistem ballkoni xhami i palosshëm
 • Perde zinxhir vertikale – horizontale (për tavan)
 • Derë-dritare alumini (e izoluar termike, jo termoizoluese)
 • Derë automatike
 • Grila automatike
 • Xhelozia

Galeria e Fotove me Tavan Xhami fiks prej Alumini

.

Sistemet Arkitekturore Artminium

Ne i shtuam Lëvizjen Arkitekturës!

Komunikimi

Na kontaktoni!

Mund të kontaktoni qendrën tonë të thirrjeve përmes WhatsApp nga ora 07:00 - 23:00 çdo ditë. Nëse keni ndonjë pyetje jashtë orarit të punës, plotësoni formularin e mëposhtëm dhe ne do t'ju telefonojmë.

Adresë: Atatürk, Marmara Küçük Sanayi Sitesi, 34307 Küçükçekmece İkitelli OSB/Küçükçekmece/İstanbul

Na kontaktoni!

Forma e Kontaktit

sqShqip