Tavan fiks xhami

PËRVOJENI PAQISJEN E JASHTËM NË KOFORTIN E BRENDSHME.

Modelet tona të tavaneve fikse prej xhami

Tavan fiks xhami

Tavan fiks xhami; Është aplikimi i mbulimit të tarracave dhe hapësirave me majë të hapur me materiale xhami ose polikarbonat (Dampolon) pas formimit të një strukture skeletore duke përdorur trup konstruksioni çeliku ose shtylla alumini. Seksionet vertikale (fasadat e përparme dhe anësore) mbyllen plotësisht duke përdorur xhami të palosshëm, xham gijotinë ose sisteme rrëshqitëse.

Seksioni i jashtëm i tavanit është i qelqtë, sipas dëshirës, mund të bëhet dhe të përdoret në sistemet e tavanit të motorizuar ose të tërheqshëm.

Në këtë mënyrë tarracat nuk janë më një hapësirë e kotë dhe shndërrohen në hapësira banimi. Gjithashtu, banesat me tarraca përgjithësisht kanë probleme me ngrohjen dhe hidroizolimin dhe i ftohti që vjen nga jashtë ndikon drejtpërdrejt në mjedis. Për këtë arsye, vlera e temperaturës në mjedis zvogëlohet. Ju lejon të jeni në një mjedis më të ngrohtë dhe më të gjerë në dimër dhe vjeshtë.

Tavan fiks xhami
Informacion teknik

 • Kafene
 • Restorant
 • Hotel
 • Kopsht dimëror
 • vendbanimi në dysheme kopshti
 • Pishine
 • Tarracë
 • termoizolimi
 • izolimin e zërit
 • mbrojtje nga dielli
 • mbrojtje nga era
 • peizazh i pandërprerë
 • përdorim automatik
 • Ventilimi
 • Liri dhe rehati
 • Për tensionuesin përdoret një sistem brezi i kohës gjerman i prodhuar posaçërisht.
 • Rezistent ndaj erërave të forta dhe kushteve të këqija të motit
  %100 sızdırmalık sağlayan fitil sistemi.
 • Opsionet e dëshiruara të ngjyrave me bojë elektrostatike pluhur
  Përdorim i lehtë dhe i përshtatshëm me telekomandë,
 • Elemente ndërtimi estetike, komode dhe moderne
  Të gjitha vidhat e lidhjes, bulonat dhe kunjat e përdorura në sistem janë inox inox.
 • Produkte dhe sherbime te garantuara.

Llojet e aplikimit me sistem tavani fiks xhami

Sistemet e aplikuara të tavanit të çatisë

 • Sistemi fiks i tavanit prej xhami
 • Sistemi fiks i tavanit polikarbonat
 • Sistemi fiks i tavanit me panel sanduiç alumini
 • Sistemi i tavanit të panelit sanduiç alumini të anulueshëm të lëvizshëm
 • Sistem tavani polikarbonat i lëvizshëm i tërheqshëm
 • Sistem i lëvizshëm i tavanit me hapje/mbyllje prej xhami
 • Sistem fiks pergole
 • Sistem pergole te levizshme
 • Sistem panelesh alumini të anulueshëm për çati rrotulluese
 • Sistem panelesh alumini të tërheqshëm bioklimatik
 • Sistemi i perdes me zinxhir

Sistemet e integruara të përdorura së bashku

 • Sistemi rrëshqitës (rrëshqitës me xham të dyfishtë, rrëshqitës pa xham të dyfishtë)
 • Sistemi vertikal automatik i xhamit gijotinë
 • Sistemi Hebeschiebe
 • Sistem ballkoni xhami i palosshëm
 • Perde zinxhir vertikale – horizontale (për tavan)
 • Derë-dritare alumini (e izoluar termike, jo termoizoluese)
 • Derë automatike
 • Grila automatike
 • Xhelozia

Galeria e Fotove me Tavan Xhami Fiks

.

Sistemet Arkitekturore Artminium

Ne i shtuam Lëvizjen Arkitekturës!

Komunikimi

Na kontaktoni!

Mund të kontaktoni qendrën tonë të thirrjeve përmes WhatsApp nga ora 07:00 - 23:00 çdo ditë. Nëse keni ndonjë pyetje jashtë orarit të punës, plotësoni formularin e mëposhtëm dhe ne do t'ju telefonojmë.

Adresë: Atatürk, Marmara Küçük Sanayi Sitesi, 34307 Küçükçekmece İkitelli OSB/Küçükçekmece/İstanbul

Na kontaktoni!

Forma e Kontaktit

sqShqip