Modelet e çatisë së tarracës

Modelet e çatisë së tarracës

Tarracat sot janë kthyer në hapësira të domosdoshme të jashtme për banesa dhe hapësira tregtare. Për shkak të kompleksitetit të jetës së qytetit dhe kërkesës në rritje për hapësira të jashtme, tarracat janë të pajisura me sisteme çatish të avancuara për nga estetika dhe funksionaliteti.

Modelet e çatisë së tarracës
Modelet e çatisë së tarracës

Çatia e tarracësNdryshe nga strukturat tradicionale të çatisë, është një hapësirë në ajër të hapur e projektuar për përdorim. Zakonisht ndodhet në papafingo ose në çatinë e ndërtesës dhe mund të ketë veçori të ndryshme si zona ndenjëse, bimësi dhe kuzhinë në ajër të hapur.

Modelet e çatisë së tarracësofron hapësira inovative të dizajnuara në përputhje me nevojat në zhvillim të jetës së qytetit dhe qëllimeve të qëndrueshmërisë. Të gjitha modelet e ofruara nga Artminium ofrojnë shumë përparësi për sa i përket cilësisë së jetës.

Artminium ofron shërbimin më të përshtatshëm për klientët e saj. Çmimet e modeleve të çatisë së tarracës Ndër modelet e ofruara janë këto.

  • Sistemi fiks i tavanit polikarbonat
  • Sistemi fiks i tavanit me panel sanduiç alumini
  • Sistemi i tavanit të panelit sanduiç alumini të anulueshëm të lëvizshëm
  • Sistem tavani polikarbonat i lëvizshëm i tërheqshëm
  • Sistem i lëvizshëm i tavanit me hapje/mbyllje prej xhami
  • Sistem fiks pergole
  • Sistem pergole te levizshme
  • Sistem panelesh alumini të anulueshëm për çati rrotulluese
  • Sistem panelesh alumini të tërheqshëm bioklimatik
  • Sistemi i perdes me zinxhir

Sistemi fiks i tavanit prej xhami

Tavanet prej xhami të fiksuar janë një opsion tërheqës dhe elegant nga pikëpamja estetike. Ato përdoren shpesh në hotele dhe restorante luksoze. Ato në thelb mbulojnë zonat e jashtme, duke siguruar mbrojtje kundër kushteve të motit si shiu, bora ose era.

LEXO:   Modelet e mbylljes së kopshtit

Përdorimi i xhamit pasqyron një qasje moderne të dizajnit ku pjesa e jashtme integrohet me brendësinë.

Sistemi fiks i tavanit polikarbonat

Polikarbonati përdoret gjerësisht në çatitë e tarracave për shkak të lehtësisë së tij dhe rezistencës ndaj goditjes. Tavanet e fiksuara nga polikarbonati lejojnë hyrjen e dritës natyrale duke siguruar mbrojtje ndaj rrezeve UV, duke rritur rehatinë gjatë bashkimit të ambienteve të jashtme me ato të brendshme.

Sistemi fiks i tavanit me panel sanduiç alumini

Panelet sanduiç alumini janë një opsion ideal për çatitë e tarracave për shkak të forcës së tyre të lartë dhe aftësive izoluese. Sistemet fikse të paneleve sanduiç alumini kursejnë energji dhe ofrojnë kontroll të shkëlqyer të temperaturës.

Në të njëjtën kohë modele tarracash të mbyllura Është një nga opsionet më të preferuara.

Sistemi i tavanit të panelit sanduiç alumini të anulueshëm të lëvizshëm

Modeli i Sistemit të tavanit me panel sanduiç alumini të tërheqshëm të lëvizshëm ofron një zgjidhje që përshtat përdorimin e tarracës sipas stinës. Panelet e tërhequra përshtaten menjëherë me kushtet e motit, duke i bërë hapësirat e jashtme të përdorshme gjatë gjithë vitit.

Sistem i lëvizshëm i tavanit me hapje/mbyllje nga polikarbonati

Në këtë sistem përdoren panele polikarbonati, i cili është një opsion i shkëlqyer për ata që duan të organizojnë tarracën sipas stinës. Panelet e polikarbonatit janë të dyja rezistente ndaj kushteve të motit dhe lejojnë dritën natyrale.

Sistem i lëvizshëm i tavanit me hapje/mbyllje xhami

Dizajni i Sistemit të Lëvizshëm të Tavanit prej Xhami për Hapje/Mbyllje kombinojnë pa probleme pjesën e jashtme dhe të brendshme duke siguruar mbrojtje ndaj kushteve të motit. Panelet e qelqit ofrojnë një pamje tërheqëse dhe moderne nga pikëpamja estetike.

Sistem fiks pergole

Pergolat përdoren si një alternativë ndaj çatisë tradicionale të tarracave. Zakonisht krijojnë çati të hapura në struktura prej druri ose metali. Sistemi fiks i pjergullës i jep një hije të konsiderueshme zonës duke shtuar një prekje estetike.

Sistem pergole te levizshme

Sistemi i lëvizshëm i pjergulës i bën pjergullat më funksionale. Të pajisura me rrasa të lëvizshme ose panele pëlhure, pjergullat ju lejojnë të rregulloni përdorimin e hapësirave të jashtme sipas erës ose dritës së diellit.

LEXO:   Modelet dhe Çmimet automatike të çatisë së tavanit prej xhami

Sistemi i paneleve prej alumini për hapje/mbyllje të çatisë me rrotullim

Sistemi i paneleve të aluminit të anulueshëm të çatisë rrotulluese përdor panele tavani rrëshqitëse për t'u përshtatur me kushtet e motit të tarracës. Ato mund të hapen dhe mbyllen sipas nevojës, duke optimizuar kështu përdorimin e jashtëm.

Sistem panelesh alumini të tërheqshëm bioklimatik

Modelet bioklimatike optimizojnë çatitë e tarracave për t'iu përshtatur ndryshimeve sezonale. Panelet e aluminit mund të rregullohen për të rregulluar nxehtësinë dhe dritën, duke ofruar një zgjidhje efektive për kapjen e temperaturës optimale si në verë ashtu edhe në dimër.

Sistemi i perdes me zinxhir

Perde me zinxhir përdoren për të mbrojtur zonat e jashtme nga kushtet e motit si era, rrezet e diellit dhe shiu. Falë mekanizmit të zinxhirit, perdja mund të ngjitet lehtësisht në një strukturë fikse dhe mund të hapet dhe mbyllet në çdo kohë.

Ndani:

Më shumë postime

Çmimet e gomuarit të ballkonit

Çmimet e gomuarit të ballkonit

Çmimet e gomuara të ballkonit ndryshojnë në varësi të shumë faktorëve. Megjithatë, Artminium ofron gjithmonë shërbime me çmimet më të volitshme për klientët e saj, duke u siguruar që ata të kenë një sistem pëlhure të përsosur të ballkonit pa u lodhur xhepat. Para së gjithash, madhësia e ballkonit ndikon në koston e pëlhurës së gomuar. Çmimet mund të rriten pasi do të kërkohen më shumë materiale për ballkone më të mëdha. Pëlhurat e gomuara zakonisht bëhen prej PVC, poliestër, akrilik ose alumini.

Ballkon kanavacë që mbulon çmimet

Ballkon kanavacë që mbulon çmimet

Ballkonet janë një pjesë e rëndësishme e shtëpive tona, por kushtet e motit mund të ndikojnë negativisht në kënaqësinë e ballkonit, veçanërisht në muajt e ftohtë të dimrit dhe ditët me shi. Për situata të tilla, sistemet e mbulimit të ballkonit me pëlhurë me pëlhurë janë shumë të dobishme. Ndërsa mbulesa e ballkonit me pëlhurë mbron ballkonin tuaj nga faktorët e jashtëm, ajo gjithashtu krijon hapësirë shtesë të jetesës. Është një sistem që mbron ballkonin tuaj nga kushtet e motit dhe ofron një hapësirë ekstra të jetesës.

Kanavacë e Kopshtit Dimëror

Kanavacë e Kopshtit Dimëror

Pëlhura e gomuar e kopshtit dimëror është një material ndërtimi i veçantë që përdoret për të siguruar mbrojtje kundër kushteve të motit të ftohtë. Përdoret gjerësisht veçanërisht në kopshtet dimërore për të rregulluar temperaturën, për të bllokuar erën dhe reshjet, për të mbrojtur bimët ose për të mbështetur aktivitetet në natyrë. Kur vjen dimri, shumë njerëz heqin dorë nga përdorimi i kopshteve ose hapësirave të tyre të jashtme. Ftohtë, erë dhe shi, kthjellët

Dekorimi i Kopshtit Dimëror

Dekorimi i Kopshtit Dimëror

Dekorimi i kopshtit dimëror është një mënyrë e shkëlqyer për ta bërë shtëpinë tuaj një vend të ngrohtë dhe tërheqës ku mund të shijoni bukurinë e natyrës edhe në muajt e ftohtë të dimrit. Kopshti dimëror, të cilin mund ta përdorni si brenda ashtu edhe jashtë, mund të jetë një hapësirë plot ngjyra të ngrohta, detaje relaksuese dhe elemente natyrale. Disa elementë dhe ide të rëndësishme që duhet të keni parasysh kur dekoroni një kopsht dimëror

Na dërgoni një mesazh

sqShqip