Balkon Üstü Kapatma Modelleri

Günümüzde sıklıkla balkon alanları kapatılarak yeni alanlar oluşturulmaktadır. Oluşturulan bu yeni alanlar kış ve yaz aylarının çeşitli olumsuz etkilerini en aza indirgeyen, oldukça kullanışlı ve konforlu alanlar haline dönüşmektedir.

 Balkon üstü kapatma modelleri oldukça popüler ve sıklıkla tercih edilmeye başlanmasıyla birlikte yeni, modern ve oldukça dayanıklı modeller ortaya çıkmaya başlamıştır. Ortaya çıkan bu yeni modeller daha çok doğayla iç içe olmayı ya da yeni hobi alanları için kullanıma uygun hale gelmiştir. Sıklıkla tercih edilen balkon üstü kapatma modelleri:

  • Sürgülü Cam Teras Kapatma

Sıklıkla görmeye alışık olduğumuz sürgülü cam teras kapatma modelleri, uygun fiyatı, dayanıklı malzeme yapısı ve modern bir görüntü sergilemesi nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.  Isı ve ses yalıtımları oldukça güçlü malzemelerdir.

Sürgülü cam teras kapatma modeli uygulanan alanlar çok daha ferah, olduğundan daha geniş ve bitkileriniz için muhteşem bir alan olacaktır. Yaz ya da kış aylarında bu alan içerisinde rahatlıkla keyif yapabilecek, çevre manzarasının keyfini çıkarabileceksiniz. Temizlik ve bakımı oldukça kolay kapatma modelleri arasında yer almaktadır.

  • Çelik Konstrüksiyon Kapatma

Çelik konstrüksiyon kapatma, oldukça modern ve dayanıklı balkon üstü kapatma modelleridir. Diğer balkon üstü kapatma seçeneklerine göre çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanım imkânı sunmaktadır.

 Bunların yanı sıra çelik konstrüksiyon kapatma, paslanma, kırılma ya da aşınma gibi durumlar neredeyse hiç görülmez. Uzun seneler rahatlıkla kullanım imkânı sunarken aynı zamanda modern ve yenilikçi bir tasarım olarak karşınıza çıkmaktadır.

  • Teras Pergola Kapatma

Teras pergolalar, daha çok görüntü açısından şık ve yenilikçi birer tasarım olmaktadır. Kullanım alanları ise daha çok teras, balkon ve bahçe alanları olarak sıralanabilir. Hangi pergolanın sizin ihtiyaç ve isteklerinize uyacağı konusu oldukça önemlidir.

CITIT:   Balcon din sticlă de ghilotină

 Kullanılacak alan, bölge ve baskın iklim koşullarına göre farklı malzeme ve kalitede üretimi mümkündür. Doğru tercih edilmiş olan teras pergola, alan için oldukça kullanışlı ve şık birer gölgelik oluşturacaktır.

  • Rollings Roof Kapatma

Özellikle çeşitli işletmeler, nispeten büyük bahçe alanlarını kapatmak için rollings roof kapatma modelini tercih etmektedir.

Bu kapatma türü diğer kapatma türlerine göre elektronik olması ve çatı kısmının aşağı, yukarı, kısmen ya da tamamen kapanıp açılabilmesiyle farklılık oluşturmaktadır.  Kullanmak istediğiniz alan üzerinde olumsuz hava koşuluna karşı en büyük yardımcınız olacaktır.

întrebări frecvente

Pvc Balkon Kapatma Yasal mı?

Bu sorunun kesin bir cevabı bulunmamakla birlikte, gömme balkon olması ve mevcut taban alanının haksız bir şekilde arttırılmaması halinde herhangi bir izne gerek olmadığı söylenirken, kimi bilgilerde bu durumun tam tersini, yani balkon ya da teras kapatılmak istenmesi halinde bina ya da site maliklerinin izin ve gerekli ruhsat alınması gerektiği yönünde bilgiler yer almaktadır.

images 51

Balkon Kapatma ne Kadar Tutar?

Balkon kapatma ne kadar tutar? sorusun yanıtı bulunduğunuz il, ilçe, tercih edeceğiniz kapatma türü ve ürünlerin kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Tercih edebileceğiniz sistemler arasında ısıyalıtım performansı sırasıyla;

  • katlanır cam balkon sistem
  • Sürme cam sistem
  • Otomatik giyotin cam sistem
  • Folding (Akerdeon) sistem
  • Kaldır sür sistem (Hiebeschiebe)

Şeklindedir. Her sistem ısıcamlı ve ısıcamsız olarak uygulanmakta birlikte, kendine özgü sistem avantajları ve dezavantajları vardır.

Ortalama bir tutar olarak ise 1 metre2 başına; 2.000- 15.000 TL arasında olabilir.

Create a space in your home that you and family will fall in love with 🙌🙌🙌

Teras Üstü Kapatma Yasal mı?

Gerekli izin ve ruhsatın alınması halinde evet, teras üstü kapatma yasal hale gelmektedir. Herhangi bir izin ya da ruhsat alınmadan halde yapılan teras üstü kapatmalar da para cezaları uygulanabilir.

CITIT:   Modele și prețuri de copertine automate
images 55

Acțiune:

Mai multe postări

Preturi Prelata Balcon

Preturi Prelata Balcon

Prețurile prelatelor pentru balcon variază în funcție de mulți factori. Cu toate acestea, Artminium oferă întotdeauna servicii la cele mai accesibile prețuri pentru clienții săi, asigurându-se că aceștia au un sistem perfect de prelate pentru balcon fără să-și obosească buzunarele. În primul rând, dimensiunea balconului afectează costul prelatei. Prețurile pot crește, deoarece vor fi necesare mai multe materiale pentru balcoanele mai mari. Prelatele sunt de obicei realizate din PVC, poliester, acril sau aluminiu.

Preturi de acoperire pentru balcon canvas

Preturi de acoperire pentru balcon canvas

Balcoanele sunt o parte importantă a caselor noastre, dar condițiile meteorologice pot afecta negativ bucuria de balcon, mai ales în lunile reci de iarnă și zilele ploioase. Pentru astfel de situatii sunt foarte utile sistemele de acoperire a balcoanelor cu prelata. În timp ce acoperirea balconului cu prelată vă protejează balconul de factorii externi, creează și spațiu suplimentar de locuit. Este un sistem care vă protejează balconul împotriva condițiilor meteorologice și oferă un spațiu suplimentar de locuit.

Pânză de grădină de iarnă

Pânză de grădină de iarnă

Prelata de gradina de iarna este un material de constructie special folosit pentru a oferi protectie impotriva conditiilor de vreme rece. Este utilizat pe scară largă în special în grădinile de iarnă pentru reglarea temperaturii, blocarea vântului și precipitațiilor, protejarea plantelor sau susținerea activităților în aer liber. Când vine iarna, mulți oameni renunță să-și folosească grădinile sau spațiile exterioare. Frig, vânt și ploaie, senin

Decoratiune gradina de iarna

Decoratiune gradina de iarna

Decorarea grădinii de iarnă este o modalitate excelentă de a face din casa dvs. un loc cald și primitor unde vă puteți bucura de frumusețea naturii chiar și în lunile reci de iarnă. Grădina de iarnă, pe care o poți folosi atât la interior, cât și la exterior, poate fi un spațiu plin de culori calde, detalii relaxante și elemente naturale. Câteva elemente și idei importante pe care ar trebui să le țineți cont atunci când decorați o grădină de iarnă

Trimite-ne un mesaj

ro_RORomână